A túl sok fertőtlenítés következménye

 

Ha az elmúlt évben te is a lakás és a munkahely minden pontját fertőtlenítetted, akkor van egy rossz hírünk…

A túlzott fertőtlenítőszer használattal sokat ártottál az egészségednek és az immunrendszered ellenálló képességének.

 

Mi lesz a túl sok fertőtlenítés következménye? Mennyire volt ártalmas a sterilitásra törekvés az elmúlt időszakban?


Amikor tartunk egy fertőzéstől ( mint pl. a koronavírus járványtól ) vagy csak a túl steril környezet kialakítása a célunk, akkor hajlamosak vagyunk túlzásba vinni a felületfertőtlenítők használatát.

Ezért akár naponta többször is bevetjük ezeket a szereket a különféle tárgyakon és felületeken pl. munkalapokon, padlókon, kilincseken, korlátokon stb.



Mi történik a fertőtlenítés során?


Egy-egy ilyen fertőtlenítő hatású takarítás során, az agresszív vegyi anyagnak köszönhetően elpusztulnak a felületen található baktériumok és vírusok. A jók és a rosszak egyaránt!

Egy klórtartalmú fertőtlenítő nem fog válogatni és megöli a felületen található valamennyi mikroorganizmust!

 

A kérdés, hogy vajon ez a reklámokból is ismert "megöli a baktériumok 99,9%-át" folyamat tényleg jó nekünk?
Na és mi történik a maradék 0,1%-al?

 

Az a maradék 0,1%-nyi kórokozó bizony villámgyorsan újra szaporodni kezd és az egész kezdődik elölről...

Éppen ezért nem lesz sosem végső megoldás a túlzott fertőtlenítés, a felületek ( és a levegő is) folyamatosan "visszafertőződik".


A túl steril környezet egyáltalán nem jó és akik erre törekedve élnek, azoknak a szervezete nem szokik hozzá a fertőződésekhez.

Ez azért veszélyes mert azonnal megbetegednek, amint olyan helyre mennek ( pl. tömegközlekedést használnak, munkahelyre vagy boltba mennek) ahol a megszokottól eltérő mikróflórával találkoznak, mert nem alakul ki a megfelelő ellenálló képességük.

 
Minél gyakrabban fertőtlenít valaki, annál jobban ki lesz téve az immunrendszere a kórokozók támadásának, így pedig könnyebben betegedik meg...

 

A szervezetünk túlérzékennyé válik a környezetével szembe és nehezebben tudja kivédeni a káros mikroorganizmusok okozta támadásokat.

A felületfertőtlenítők túlzott használata ráadásul, komoly egészségügyi kockázatot rejt, a légzőszerveinket, a nyálkahártyánkat és a bőrünket is támadja ( nem véletlen szerepelnek a flakonokon veszélypiktogrammok és biztonsági előírások ezekkel kapcsolatban)


A gyerekeink, idős hozzátartozóink vagy a házi kedvenceink pedig fokozott veszélynek vannak kitéve.

Arról nem is beszélve, hogy ezek a mérgező és veszélyes anyagok a folyókban vagy a levegőben kötnek ki, ezért a környezetre is veszélyeket tartogatnak.

 

Le a tévhitekkel!

Nem minden baktérium rossz, ezért ne irtsuk ki őket mind, hanem tanuljunk meg velük együtt élni.

 

Akár egy konyhapultról, a padlóról vagy éppen a saját bőrünkről és testünkről beszélünk, mindenhol mikroorganizmusok milliói vesznek minket körül.

A mikroorganizmusok a felületeken összetapadnak és egybefüggő bevonatot képeznek, ez az ún. biofilm.

Ezek között a mikroorganizmusok között vannak jók, amik védelmet nyújtanak és vannak a "rosszak" ( patogének), amik fertőzést okozhatnak.


Sajnos a köztudatban a baktérium szó a negatív értelemmel mosódott össze.

 

Pedig a jó baktériumok nem ellenségei a szervezetünknek, sőt, rendkívül fontos védelmet és segítséget nyújtanak abban, hogy immunrendszerünk megfelelően működjön a "támadásokkal" szemben.

Márpedig szervezetünket állandó támadások érik.

Ugyanígy egy felületen pl. egy asztalon is, állandó harc folyik a jó baktériumok és a rosszak között.


Nekünk arra kell törekednünk, hogy a jó baktériumok aránya legyen túlsúlyban, viszont ezt az agresszív felületfertőtlenítő szerekkel nem fogjuk tudni elérni.

 

"Olyan környezet kell teremtenünk, ahol a kórokozók kevésbé, a hasznos mikrobák viszont jobban tudnak szaporodni. (...) 

Ha megértjük, hogy a kórokozókkal együtt kell élnünk, tegyük ezt bölcsen. Ne kiirtani akarjuk a körülöttünk lévő kórokozókat, hanem – belátva a természet törvényeit – használjunk jótékony baktériumokat a háztartásban"

( Részlet Dr. Bencz Zoltán cikkéből. >>> A teljes cikket ide kattintva tudod elolvasni )

 

 Persze ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell takarítanunk...De fontos, hogy az ideális arányt megtartsuk a jó és rossz baktériumok között, így nem mindegy mivel takarítunk.

És itt jönnek majd a képbe a jótékony baktériumokat tartalmazó probiotikus tisztítószerek!


A probiotikumok hasznos, védő baktériumok és nem csak a bélflórában


A probiotikus baktériumok természetes úton veszik fel a harcot a kórokozókkal szemben, miközben az egészségünket, így az immunrendszer ellenálló képességét sem károsítják.

A jótékony baktériumok a felületeken elszaporodva meggátolják a kórokozók megtelepedését és azok tovább fertőzését.

 

Ha az utóbbi időbe te is folyamatosan fertőtlenítettél, akkor a körülötted található jótékony baktériumokat is elpusztítottad, amiknek pedig fontos szerepük van az immunrendszer megfelelő védelmében, sajnos ennek következtében pedig nagyobb eséllyel fogsz megbetegedni.

 

A folyamatosan fertőtlenített felületekre a kórokozó baktériumok egy idő után sokkal gyorsabban telepednek vissza és még ellenállóbbak is lesznek, így az agresszív fertőtlenítéssel, csak rontunk a "baci helyzeten".

Persze alapvető elvárás, hogy otthonunk makulátlan és kórokozómentes legyen, de ez a tisztaság ne legyen egyenlő a sterilitással!

Ha valóban steril otthonról álmodozunk, akkor kb. 4-6 óránként fertőtleníthetnénk mindent, ugyanis a kórokozók ennyi idő alatt újra birtokba veszik a felületeket.

 

Az elmúlt hónapokban a gyakori fertőtlenítéssel elpusztított jótékony baktériumokat érdemes minél gyorsabban visszapótolni!


Ezért az egészséges mikrobiom visszaállítása érdekében használj otthonodban és a munkahelyen is probiotikumokat tartalmazó, egészségbarát tisztítószereket.

 

Állítsd helyre az egyensúlyt! Védekezz a további fertőzések ellen, fertőtlenítőszerek nélkül!

 

A SanoD'or Nature probiotikus tisztítószerek jótékony „védő” baktériumokat tartalmaznak.

A tisztítószer jó baktériumai a felületen megtapadnak, szaporodnak és jótékony hatású „védőréteget”  képeznek, ennek kialakulása gátolja a kórokozók megtelepedését és elszaporodását, így a fertőzéshez szükséges mennyiséget nem érik el.

probiotikumok működése

 

"Használhatom a probiotikus tisztítószert és a fertőtlenítőszert is egyszerre?"


Ezt nem javasoljuk! 

Ugyanis a hagyományos fertőtlenítők elpusztítják a probiotikus tisztítószer használata következtében, a felületen kialakult jótékony védőréteget, így a probiotikus baktériumok már nem tudják kifejteni megfelelően a jótékony hatásukat.

 

Ajánlatunk az egészségbarát takarításra: a SanoD'or Nature magyar probiotikus tisztítószercsalád 


A SanoD’or Nature termékek nem tartalmaznak klórt, vagy más agresszív vegyi anyagot ( sav és lúgmentesek).

Nem allergizálnak, a vegyszerekre érzékenyek is bátran takaríthatnak vele, és kisgyermekek és házi kedvencek mellett is biztonsággal használhatóak!  

Ráadásul mivel koncentrátum formában palackoztuk őket, így még gazdaságosak is, mert tovább hígíthatóak!


Tudj meg többet a probiotikus takarításról! 


>>> Ismerd meg a termékeket! 


Pótold te is otthonodban a jótékony baktériumokat, hogy ezzel is megelőzd az immunrendszer meggyengülését és a betegségeket!

Próbáld ki a vegyszermentes Sanodor Nature probiotikus tisztítószer családunkat, óvd meg egészségedet!


Hogyan biztosítható a folyamatosan tiszta levegő egész nap agresszív fertőtlenítés nélkül? 

>>> Ismerd meg légtisztító szolgáltatásunkat is!